!!!ÖNEMLİ!!! LİSANS ÖĞRENCİLERİ İÇİN UZAKTAN EĞİTİM

Lisans öğrencilerimizin dikkatine;

 1. Üniversitemiz, duyurulduğu üzere 30 Mart 2020 tarihinden itibaren uzaktan eğitim faaliyetlerine başlayacaktır. Bu tarih sonrasında ders notlarınız tüm dönem ya da her hafta parça parça olmak üzere sisteme yüklenecektir. Bu süreç boyunca uzaktan eğitim platformları üzerinde yapılan her türlü duyuru, ödev vb. takibi siz öğrencilerin sorumluluğundadır.
 2. Bölümümüzde bu dönem açılan tüm dersler (Bitirme Projesi dersleri hariç) uzaktan eğitim sistemine dahil edilmiştir. Bitirme Projesi I ve II dersleri için danışman öğretim üyesi ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.
 3. Sınavların nasıl yapılacağı ile ilgili bilgi daha sonra sizlerle paylaşılacaktır. Uzaktan eğitim sırasında verilecek ödevler, raporlar vb. diğer çalışmalar ders sorumluları tarafından normalde olduğu gibi değerlendirilecektir.
 4. Fakültemiz, eğitim platformu olarak MOODLE kullanacaktır. Kullanıcılar,  //evdekal.hacettepe.edu.tr adresinden bu platforma ulaşabilirler.
 5. Bütün bölüm derslerimiz yukarıdaki platformda (//evdekal.hacettepe.edu.tr) tanımlı olacaktır. Başka platform (bölüm Moodle sistemi, Google Clasroom vb) üzerinde uzaktan eğitime devam edilecek olan dersler ile ilgili duyurular bu sistem üzerinden sizlere duyurulacaktır.
 6. Tüm öğrenciler derslere kayıt edilmiş olacak (Öğrenci No ları kullanıcı adı ve TC ilk 6 rakam şifre olarak). Yabancı uyruklu öğrenciler de (Öğrenci No ları kullanıcı adı ve şifre olarak) kayıt edilmiş olacaktır.
 7. Bazı öğretim üyelerimiz Moodle sayfasından öğrencilere gerekli duyurular yapılıp, farklı platformlarda da (bölüm Moodle sistemi, Google Clasroom vb.) uzaktan eğitim çalışmaları yapabilir. Bu konuda üniversite Moodle sistemini takip etmek önemlidir. Bölümümüz için Bölüm Moodle sistemine //moodle.ce.hacettepe.edu.tr/ adresinden erişebilirsiniz.
 8. Bu süreç boyunca kullandığınız e-posta sisteminin spam veya junk gibi alanlarını da düzenli kontrol ediniz. Ayrıca kota aşımı problemi olmadığından emin olunuz.
 9. Üniversite web sitesi, bölüm web sitesi, Öğrenci İşleri Başkanlığı web sitesi, HUZEM başta olmak üzere ilgili birimlerin web sayfalarını düzenli kontrol ediniz.
 10. Bölümüz uzaktan eğitim koordinatörü Prof. Dr. Berna Unutmaz’dır. Sistem ile ilgili her türlü sorun için kendisine berna.unutmaz@hacettepe.edu.tr e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.
 11. Dersler ile ilgili sorularınız için ilgili dersin sorumlusu ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.